Köpvillkor för workshop

Dina personliga uppgifter

Din plats i workshopen är säkrad först när betalningen har genomförts. Tänk på att antalet platser är begränsat. Om du väntar för länge med att betala efter att ha gjort en intresseanmälan och platserna fylls upp snabbt, kan du bli flyttad till en reservplats. I så fall informerar jag dig via mejl.

Vid förhinder

Workshopen kräver minst 6 deltagare.

Meddela mig så snart som möjligt om du får förhinder efter att ha betalat. Om din avbokning leder till att det blir färre än 6 deltagare (minimum) och vi inte har hittat någon ersättare när det återstår 2 dagar till workshopen, kvarhålls halva summan medan resten återbetalas till dig. Hittar du en ersättare i den situationen, återfår du hela summan.

Om jag själv får förhinder, eller om antalet anmälda är färre än minimum (6 stycken) när det återstår två dagar till workshopen, återbetalas hela summan till alla som hade velat delta. Eller, om det passar alla, bokar vi ett nytt datum då fler kan komma.

Anmälan och betalning

  1. När du skickat en intresseanmälan får du inom 48 timmar ett mejl som bekräftar att den är mottagen.
  2. Om det finns en plats för dig, får du betalningsinformation. Du kan betala via Swish eller till OrdKanalens bankgiro.
  3. Finns det ingen ledig plats direkt, får du ett mejl som säger att du har en reservplats. Blir du först i kön, kontaktar jag dig om någon lämnar återbud. Då får du även betalningsinformation.
  4. Vid betalning, uppge samma namn eller mejladress som tidigare. Då ser jag vem det är som har betalat.
  5. När summan har inkommit på OrdKanalens konto är din plats säkrad.
  6. Du får ett kvitto via mejl inom cirka 36 timmar.

OrdKanalen AB är godkänt för F-skatt.